Мати дружини голови Конституційного суду України Олександра Тупицького – Лариса Колпаченко – має чотири земельні ділянки з будинком під Києвом, хоча раніше працювала звичайним фармацевтом.

Повідомляє    korupciya.com

Цю інформацію виявили аналітики Центру протидії корупції у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

За інформацією джерел Центру, Лариса Колпаченко є матір’ю дружини судді – Ольги Тупицької (Колпаченко у дівоцтві), раніше вона працювала звичайним фармацевтом в одній з аптек Донецька.

«У річній декларації Тупицького за 2018 рік Лариса Колпаченко згадувалася як співвласниця донецької квартири дружини судді. Крім того, у серпні 2018 року Колпаченко придбала чотири ділянки загальною площею 0,23 га у Василькові Київської області. На найбільшій з ділянок розташований будинок площею 211 кв.м», – йдеться у повідомленні ЦПК.

Примітно, що поряд розташована ділянка самого Тупицького, власником якої він теж став у серпні 2018 року, разом ці ділянки утворюють масив у 0,3 га.

На спеціалізованих сайтах вартість будинку подібної площі може варіюватись від 9 до 23 тис.грн за кв.м., тому лише вартість будинку на землі Колпаченко могла сягнути 1,7 мільйона гривень. Водночас на сусідній вулиці 100 м² землі продають за $300, тож за ділянки Колпаченко могла заплатити ще близько 200 тис. грн.

Зважаючи на попередній досвід роботи Колпаченко, виникає питання походження коштів на відповідне майно.

Наголошується, що суддя Тупицький за ці роки не декларував позик, які б могли пояснити згадувані витрати тещі.

Варто зазначити, що сьогодні Глава Конституційного суду України Олександр Тупицький не прийшов на допит в державне бюро розслідувань.

Про це повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в ДБР.

“Він повинен був прийти на 9:30, але не з’явився”, – йдеться в повідомленні.

Раніше ДБР викликало на допит 2 листопада главу Конституційного суду України. Глава КС перевіряється слідчим шляхом на участь у злочинній організації, скоєних в її складі злочинах, а також у вживанні заходів до приховування злочинів.

Тупицький ще 30 жовтня заявив, що не з’явиться на допит в ДБР за отриманою повісткою.

Крім того, він заявив, що не збирається йти у відставку через конфлікт навколо рішення КСУ про скасування ряду норм антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, Глава Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що поки не збирається йти у відставку, оскільки “дав присягу народові України”. Про це він сказав 31 жовтня на брифінгу.

“По-перше, такої вимоги – подати у відставку я не чув. Якщо вона є, то має бути вмотивована. Щоб я розумів і розібрався, суд зрозумів, що проблема в мені. Тоді ми це вирішимо об’єктивно на спеціальному засіданні КСУ”, – зазначив Тупицький, підкресливши, що “дав присягу народові України”.

За його словами, якщо буде такий ультиматум, то судді КСУ сядуть і обговорять, що глава КСУ робить не так.

“Чи порушую я присягу, а на вимогу якоїсь особи, давши присягу народу України, я не збираюся цього робити”, – підкреслив Тупицький.

Він додав, що “в даному випадку конфлікт інтересів є, але він законний, легітимний”.

“І іншого органу конституційної юрисдикції, щоб вирішити це питання, немає”, – уточнив він.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!