Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що перший заступник глави делегації України в Тристоронньої контактній групі Вітольд Фокін повинен її покинути. Приводом для цього стала позиція літнього політика по Донбасу.

Про це він написав великий пост в Фейсбуці.

На початку запису Єрмак нагадав офіційну позицію України з приводу подій на Донбасі і в Криму. По-перше “у нас йде війна, в якій Росія – сторона конфлікту, а не спостерігача. І саме тому, а також з-за анексії Криму Захід застосував проти Росії санкції”. По-друге, Київ наполягає на повній деокупацію і повернення всіх українських територій, тільки це і може означати відновлення справжнього миру.

“Росія повинна піти з нашої землі, забравши все своє – армію, збройні формування, військову техніку, окупаційні структури. А ще було б непогано, якби Росія забрала ще й свої дипломатичні пастки, в які потрапили представники України в попередні роки і з якими ми сьогодні змушені розбиратися “, – зазначив Єрмак.

Потім він звернув увагу читачів на те, що деякі “великі дипломати”, погодили повернення частини кордону на Донбасі тільки після проведення виборів в ОРДЛО, “навіть не вибачилися за це перед суспільством” і не пояснили свої мотиви.

Джерело

Далі Єрмак заявив, що Тристороння контакту група не приймає ніяких рішень, а є логістичним майданчиком для узгодження деталей і домовленостей, які досягаються лідерами Нормандського формату. А всі принципові рішення приймаються тільки президентом, парламентом і урядом.

“Що ми маємо в підсумку? Протягом більш ніж двох місяців у нас майже повна тиша на фронті. Це врятувало десятки життів наших військових і цивільних. Був такий результат у переговірників, які працювали раніше? Ні. Якими б патріотичними вони не були. За що ми боремося зараз? За те, щоб звільнити з полону всіх наших людей, які утримуються як на тимчасово окупованій території України, так і в Росії “, – написав глава Офісу президента.

Після цього він зробив акцент на тому, що влада вже звільнила багатьох полонених, і згадав про Фокіна.

“Хіба це пан Фокін погодив зобов’язання провести вибори в ОРДЛО не після, а до повернення України контролю над кордоном з Росією? Ні, не Фокін. Може, пан Фокін погодив зобов’язання консультуватися щодо змін українського законодавства? Ні, не Фокін. А хто в 2014 році не став захищати Крим від захоплення? Пан Фокін? Ні, не Фокін. Ви знаєте прізвища. Але чомусь звертаєте більше уваги на слова, в тому числі і цих людей, ніж на плоди тих справ, які були зроблені “, – поскаржився Єрмак.

В кінці він виділив свою головну думку: “Все це не виправдовує сьогоднішні слова пана Фокіна. Моя особиста позиція – пан Фокін повинен піти з ТКГ”.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!