Канада і Великобританія ввели санкції проти офіційних осіб уряду Білорусі, включаючи самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Як повідомляє “Європейська правда”, відповідну заяву розміщено на сайті МЗС Канади.

Джерело

“У координації з Сполученим Королівством і в підтримку народу Білорусі Канада вводить санкції проти офіційних осіб уряду Білорусі, включаючи Олександра Лукашенка. Ці дії відбуваються відповідно до Закону про спеціальні економічні заходи”, – йдеться в заяві.

У документі зазначається, що після фальсифікованих президентських виборів в серпні 2020 року уряд Білорусі проводить систематичну кампанію репресій і державного насильства проти учасників громадських протестів і діяльності опозиційних груп.

“Ми закличемо до відповіді тих, хто несе відповідальність за бандитизм, проявлений щодо білоруського народу, і будемо відстоювати наші цінності – демократію і права людини”, – заявив агентству Рейтер міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб.

Це означає, що люди, які потрапили під санкції, не зможуть в’їхати на територію цих країн, отримати прибуток від їх економіки, а також перевести гроші через британські та канадські банки.

«Санкції були введені у відповідь на тортури і жорстоке поводження з сотнями мирних протестуючих, яких утримували під вартою після сфальсифікованих президентських виборів», – підкреслив глава МЗС Великобританії Домінік Рааб.

У британському списку фігурують вісім чоловік, у канадському – 11. Серед них сам Лукашенко і його старший син Віктор, який обіймає посаду помічника з національної безпеки.

Відзначимо, що крім Лукашенко під санкції потрапили: його син Віктор (він є радником свого батька з нацбезпеки), керівник адміністрації самопроголошеного президента Ігор Сергієнко, заступник міністра внутрішніх справ Юрій Назаренко, командир ОМОНу в Мінську Дмитро Балаба і інші.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!