Президент Володимир Зеленський сьогодні вшанував пам’ять жертв Бабиного Яруі вважає важливим завжди пам’ятати уроки минулого і до чого можуть привести ксенофобія, расизм і нетерпимість.

Він нагадав про жахи 29 вересня 1941 року, коли в Києві нацистські окупанти розвішували оголошення, в яких всім євреям міста і околиць наказували прибути з документами, грошима і білизною на ріг вулиць Мельникова і Дегтярівської.

Джерело

“Звісно, моторошно стає не від самих слів, а від бездушних дій, що стояли за ними. Коли за два наступних дні в урочищі Бабин Яр нацисти вбили майже 34 тисячі людей. А за два наступних роки, за різними підрахунками, – від 70 до 200 тисяч. Вбили тільки за те, що вони євреї. А згодом – лише за те, що вони роми, українці, військовополонені. Страчені у Бабиному Яру – це тисячі зруйнованих людських доль. Тисячі родин, що їх винищили цілими поколіннями. Тисячі сповнених страху дитячих очей, які не розуміють, що їх ведуть убивати. Це тисячі нагадувань людству, до чого призводять ксенофобія, расизм та нетерпимість. І тисячі доказів, які всупереч науці показують, що далеко не в усіх людей є серце”, – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що 79 років тому в спільне минуле українського і єврейського народів була вписана чорна сторінка, яку ми зараз не маємо права забути.

Нагадаємо, влітку цього року президент Володимир Зеленський обговорив будівництво Меморіалу в Бабиному Яруіз зарубіжними партнерами даного проєкту.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!