В.о. очільника ДФС Сергій Солодченко озвучив команді глави держави Володимира Зеленського та усім українським громадянам важливе попередження — за його словами, попри всі домовленості з Міжнродним валютним фондом, Україна не встигне ліквідувати Державну фіскальну службу (ДФС) до кінця поточного року.

Що важливо розуміти, не тільки Солодченко б’є на сполох через цю серйозну проблему — нещодавно експерти із інвестиційного банку Morgan Stanley заявили, що отримання Україною до кінця 2020 року навіть одного траншу МВФ у розмірі 0,7 млрд доларів виглядає сумнівним з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою з МВФ. За словами аналітиків, цього може взагалі просто не статися.

“Чисто податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо. Всю ДФС – будуть складності”, – наголосив Солодченко.

Чиновник також звернув увагу на те, ДФС – правонаступниця багатьох великих структур, до прикладу, Міністерства доходів і зборів. За словами тимчасового глави відомства, для ліквідації служби знадобить чимало часу.

“У нас є чимало людей, які перебувають у відпустках із догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, зокрема мова йде про окуповані території, питання передачі озброєння, конфіскату. Всі ці моменти вимагають значного часу і дотримання певних процедур”, – заявив Сергій Солодченко.

Окрім того, він наголосив, що наразі у структурі ДФС залишилася тільки податкова міліція, а також адміністративний персонал: кадри, бухгалтерія тощо.

“Загалом у ДФС працює близько 5000 осіб. З ліквідацією всіх співробітників звільнять”, – пояснив чиновник.

Не можна також не згадати про те, що раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings оновили оцінку української економіки. Вони зауважили, довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті знаходиться на рівні “B” — зі стабільним прогнозом. За словами фахівців, Україні вдалося знизити рівень шоку від епідемії COVID-19.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!