Олександр Лукашенко, який оголосив себе президентом Білорусі і якого не визнає легітимним міжнародне співтовариство, несподівано для всіх звернувся до українського лідера Володимира Зеленського та до всіх українців.

Він висловив співчуття українській владі і “братньому народу” України в зв’язку з численними жертвами в результаті краху військового літака, на борту якого знаходилися льотчики і курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба.

Джерело

“Звістку про катастрофу в Україні в Білорусі сприйнято з великою скорботою і болем.

Від щирого білоруського народу і себе особисто висловлюю щирі співчуття та слова підтримки братньому народу України, рідним і близьким загиблих “, – йдеться в зверненні Лукашенко.

Варто звернути увагу на те, що тим часом Лукашенко продовжує насильство над своїми співгромадянами. У суботу, 26 вересня, за його наказом силовики жорстко розганяли Жіночий марш і затримували людей. Крім протестуючих, силовики затримували і випадкових перехожих.

Правозахисники повідомляють про десятки затриманих, більшість з яких жінки.

Також додамо, що лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська також висловила співчуття українцям у зв’язку з катастрофою літака АН-26 під Чугуєвом. Про це повідомляється в Telegram-каналі політика.

Тіхановська висловила співчуття рідним загиблих в авіакатастрофі, а також всій Україні.

«Це важка втрата для їх сімей і всього народу. Серця білорусів – разом з вами », – сказала вона.

Зараз слідство відпрацьовує чотири основні версії катастрофи. Ще про одну розповів глава Харківської ОДА Олексій Кучер. На його думку, відповідальним за авіакатастрофу міг бути диспетчер, якому було відомо, що Ан-26 несправний, але дозвіл на посадку літака він дав лише через хвилину після запиту. Кучер вважає, що слідчі і експерти повинні відпрацювати цю версію.

Серед інших версій глава Харківської ОДА називає теракт і несправність літака. Про це Кучер написав на своїй сторінці в соцмережі.

“За наявною у мене інформацією, екіпажу аварійного літака дали дозвіл на посадку тільки через хвилину після запиту. Причина такої довгої реакції пояснюється тим, що в той час на посадку йшов інший борт. А через хвилину літак розбився. При цьому, було відомо, що Ан-26 несправний “, – йдеться в повідомленні Кучера.

Чиновник підкреслив, що вже звернувся в Держбюро розслідувань і Військову прокуратуру, щоб там відпрацювали озвучену ним версію. Він вважає, що розслідування цієї катастрофи стратегічно важливо для обороноздатності України.

“Уже раніше було відомо, що один з моторів вже не працював. Тому тут треба з’ясувати, яким чином віддавався пріоритет борту, який пропустили. А через хвилину вже наші хлопці, на жаль, загинули. Ми втратили наших найкращих хлопців, нашу військову еліту, і такі помилки неприпустимі. Винні мають бути покарані “- додав Кучер.