Кабінет Міністрів схвалив прoєкт антикoрупційнoї стратегії на 2020 – 2024 рoки. Її викoнання дасть змoгу Україні заoщадити дo 200 мільярдів гривень на рік.

Повідомляє      korupciya.com

З 2014 року антикорупційні заходи дозволяють економити до 6% ВВП щорічно. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.

16 вересня уряд схвалив проєкт антикорупційної стратегії на 2020 – 2024 роки.

Це важливий крок для того, аби протидія та запобігання корупції в Україні відбувалися системно, а державні органи працювали для цієї мети як велика команда,– йдеться у повідомленні.

Голова НАЗК Олександр Новіков під час засідання Кабміну заявив, що 91% громадян вважає корупцію серйозною або дуже серйозною проблемою в державі. Однак в Україні з 2017 року немає стратегічного бачення її вирішення.

Тому, за його словами, впровадження антикорупційної стратегії – це питання підвищення довіри громадян до органів влади.

Що забезпечить виконання стратегії:

За попередніми оцінками, запропоновані антикорупційною стратегією заходи допоможуть Україні економити до 200 мільярдів гривень щороку.
Крім того, очищення від корупції стане позитивним знаком для інвесторів та допоможе збільшити кількість підприємств та робочих місць.

Головні принципи стратегії:

оптимізація функцій держорганів;
цифрова трансформація та відкриті дані;
зручні законні сервіси;
нетерпимість до корупції серед громадян;
невідворотність покарання.

Стратегія зосереджується на протидію та запобігання корупції у 8 таких сферах
суд, прокуратура і поліція;
державне регулювання економіки;
державний і приватний сектори економіки;
податки і митниця;
будівництво, земля, інфраструктура;
сектор оборони;
охорона здоров’я і соціальний захист;
система запобігання і протидії корупції.

Проект Антикорупційної стратегії підготовлено за результатами спільної роботи за участі 12 громадських організацій та 30 експертів, враховано пропозиції 37 державних органів, у тому числі міністерств. Для обговорення Стратегії проведено 8 публічних онлайн-консультацій.

Також положення Антикорупційної стратегії узгоджуються з Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і спрямовані на впровадження його положень.

Для початку впровадження Антикорупційної стратегії цей документ має бути ухвалений Верховною Радою як закон. Після цього НАЗК розробить, а Уряд затвердить програму заходів для виконання Стратегії.

Конкретні результати від впровадження Стратегії очікуються вже за два роки.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!