У християнстві, 13 вересня, відзначають пoкладання пoяса Пресвятoї Бoгoрoдиці. Після смерті святoї, її тілo та душа відправились на небo, а замість мoщей шанують ризи абo пoяс.

За матеріалами   –  mereza.org

Цей пояс Богородиця виготовила самостійно з верблюжої шерсті, а перед своїм успінням, вона передала його апостолу Томі. Після того, як він помер, учні переховували святиню. Через деякий час, учні поклали пояс у храмі в Константинополі, саме там, де з’явилась Богоматір, яка тримала у руках Свій пояс над парафіянами Константинополя.

У цей день вперше було проведене Покладання Чесного Пояса. Святиню до Константинополя переправив імператор Аркадій з Єрусалиму. Потім, дочка Аркадія притаїла пояс у храмі Пресвятої Богородиці, де перебував він багато століть.

Наступне покладання відбувалось за часів правління Лева Мудрого. На той час його жінка була хворою, їй надокучала нечиста сила. Почувши, що пояс може врятувати її, імператор наказав принести святиню та покласти її на дружину. Після проведеного обряду, дружина імператора одужала. Щоб виразити подяку, вона прикрасила пояс золотими нитками й передала назад до храму на зберігання.

Через деякий час святиню розділили на три частини. Перша зберігається у монастирі Ватопедському, друга – храмі Трірі, третя – у Грузії.

13 вересня, якщо ви відвідайте Архикатедральний Собор Святого Юрія у місті Львові, можете побачити частину поясу Пресвятої Богородиці.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!