Рoзмарин ширoкo відoмий як арoматна спеція. Йoгo дoдають в м’ясні страви, випічку, а так самo викoристoвують в арoмалампах. Стoліття тoму Шекспір написав: «Рoзмарин – для хoрoшoї пам’яті: щoб мoлитися, любити і пам’ятати».

Повідомляє    bbc-ccnn.com

Вже тоді люди знали про цілющі властивості цієї рослини. Сучасні вчені підтверджують, що розмарин володіє унікальними цілющими властивостями в боротьбі зі старечим слабоумством і хворобою Альцгеймера.

Група вчених на чолі з Марком Моссом вивчала вплив аромату ефірного масла розмарину на мозок людини. Те, що вони виявили – просто приголомшливо.

Вчені встановили взаємозв’язок між вдихання аромату цієї рослини і поліпшенням когнітивної функції мозку, особливо відновленням пам’яті. Просто вдихаючи запах ефірних масел розмарину, група тестованих показала поліпшення результатів у різноманітних тестах на пам’ять і візуалізацію.

Інше дослідження показало, що люди, які страждають від старечого недоумства і хвороби Альцгеймера, відчули істотне покращення стану від ароматерапії розмарином.

«Всі пацієнти показали покращені результати обстеження після ароматерапії, зокрема, хворі хворобою Альцгеймера», — говорить один з учених.

Обидва дослідження доводять, що є велика надія на лікування старечого недоумства і хвороби Альцгеймера натуральним способом. Так що наступного разу, коли ви відчуєте, що трохи «гальмуйте», просто глибоко вдихніть цей чудовий аромат, і ваші думки негайно проясняться.

Крім того, розмарин має антисептичні, дезінфікуючі, протизапальними і навіть протираковими властивостями. Кілька крапель розмаринового масла можуть зняти біль, поліпшити кровообіг. Відвари з гілок рослини зміцнюють волосся і покращують їх зростання. Чай з розмарину підвищує імунітет і має протизапальний ефект.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!