Серпень 2020-го приємнo вразив статистик0ю і навіть змусив припустити, щo перемир’я все ж діє. За oстанній місяць літа – жoднoгo вбитoгo ані серед військoвих, ані серед цивільних, кількість пoрушень режиму тиші, за даними ОБСЄ, зменшилась практичнo в 70 разів, та майже у 7 – за даними штабу ООС. Прoте таке перемир’я тривало недoвго.

Повідомляє    radiosvoboda.org

28 серпня ватажок угруповання «ДНР» Денис Пушилін написав, що до 3 вересня українські військові мають усунути «незаконно зведені інженерні споруди» неподалік селища Шуми. Він стверджував, що позиції українська армія укріпила вже під час режиму тиші. Бойовик пообіцяв у разі невиконання цих вимог знищити позиції вогнем.

5 вересня він заявив, що термін ультиматуму сплив, і віддав наказ на обстріл, який анонсував на 7 вересня.

«Закликаю українську сторону з 8 години 7 вересня 2020 року забезпечити відсутність особового складу в зазначеному районі. Нам не потрібні людські жертви», – заявив Пушилін.

У штабі Операції об’єднаних сил заявили, що на атаку будуть відповідати.

«В разі застосування вогневого впливу збройними формуваннями Російської Федерації по території України, Командування Об’єднаних сил залишає за собою конституційне право на захист територіальної цілісності України з наданням адекватної відповіді всіма наявними силами та засобами», – мовиться в заяві командувача.

СММ ОБСЄ у звіті за 5 вересня заперечила існування споруд, про які заявили російські гібридні сили.

«На основі аналізу даних повітряного спостереження за період з 21 грудня 2019 року по 2 вересня 2020 року в районі н.п. Шуми (підконтрольний уряду, 41 км на північ від Донецька) виявлено 25 метрів продовження траншеї на існуючих позиція ЗСУ (видно ще на знімках до 5 липня 2020 року). Починаючи з 5 липня 2020 року змін в даному районі зафіксовано не було», – йдеться в звіті ОБСЄ.

Інформацію про нові «інженерні споруди» спростував також найманець російських гібридних сил Ігор Безлер – ексватажок бойовиків на прізвисько «Бєс». За його словами, позиції, координати яких назвав Пушилін, були створені ще у 2019 році.

У серпні відбулося близько 545 порушень режиму припинення війни, із них лише 52 вибухи

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!