Україна буде жорстко реагувати на недружні дії білоруської влади, а не на слова, хоча і вони будуть отримувати належну відповідь. За словами міністра здатність Росії на дії по типу отруєння Навального він вважає цілком вірогідною. За словами Кулеби, для РФ «не існує кордонів, коли їм треба когось отруїти».

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в п’ятницю.

Джерело

«Ми будемо жорстко реагувати на дії Білорусі, а не на слова Білорусі … Посла Білорусі ми вчора не викликали … На кожну риторику буде відповідь словесна, а на кожну дію буде вже відповідь дієва. Наприклад, коли Білорусь віддала «вагнерівців» Росії, це було ключовим моментом для прийняття мною рішення про виклик посла (Україна. – ред.) На консультації, а ті недружні заяви, які звучали, були додатковими аргументами, але не основним аргументом. Тому на слова реагуватимемо словами, а на дії будемо реагувати діями », – сказав Кулеба.

Міністр повідомив, що посол України в Білорусі Ігор Кизим досі перебуває на консультаціях в Києві і на цьому тижні брав участь в нараді з приводу відносин з Білоруссю у Верховній Раді України.

Кулеба також зауважив, що заяви білоруської сторони створюють вкрай негативне тло для відносин, оскільки вони абсолютно не відповідають дійсності.

«Особливо неприємно, що в той час як Російська Федерація здійснює досить ефективний контроль за подіями в Білорусі, але при цьому білоруська сторона, наші партнери, звинувачують Україну в тому, чого вона не робить. Зате саме це робить зараз в Білорусі Росія », – констатував дипломат.

За його словами, українська сторона розуміє, що ця риторика і надалі буде продовжуватися. У той же час він підкреслив, що Україна підходити до білоруської кризи виключно з точки зору своїх національних інтересів.

«Це, по-перше, національна безпека, по-друге – захист громадян України на території Білорусі, і по-третє, захист наших економічних інтересів у відносинах з Білоруссю. Розглядати ситуацію завжди треба комплексно. Не треба кидатися, смикатися на кожне слово, тому що ведеться дуже складна гра, і ми в цій грі мінімізувати негативні наслідки для України », – резюмував глава МЗС.

Також глава МЗС позначив, що незважаючи на позитивні відносини України і Німеччини, у цих країн зараз різні погляди на будівництво газопроводу.

“Ви знаєте, що, незважаючи на наші дуже позитивні відносини з Німеччиною, а уряд України вдячний ФРН за рішучу і послідовну підтримку України в питаннях протидії російській агресії, але, на жаль, в наших відносинах одна відмінність – Північний потік-2, і ми не приховуємо цього, – підкреслив Кулеба.

Крім того, він сказав, що в разі успішного завершення будівництва Північного потоку-2, Росія отримуватиме додаткові можливості заробляти величезні гроші та інвестувати їх в тому числі і в свої агресивні дії як всередині країни, так і поза нею. Тому потрібно вжити відповідних заходів.

Міністр освіти Дмитро Кулеба заявив, що отруєння Олексія Навального не повинно залишитися безкарним і це свідчить про те, що Росія веде боротьбу з інакомисленням.

“Немає підстав не довіряти висновкам німецької лабораторії, Україна відразу виступила із заявою, в якому ми визнали результати цих аналізів і засудили застосування РФ хімічної речовини Новачок проти Навального. Це не одинична подія, це черговий крок РФ в боротьбі з інакомисленням”, – зазначив Кулеба .

Глава МЗС також додав, що згідно з Конвенцією про хімічну зброю, отруєння нервовопаралітічніми речовинами є використанням хімічної зброї та порушенням міжнародного права.

© Думка автора статті не відображає думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації. Будь-який пepeдpук мaтepiaлiв з caйту мoжe здiйcнювaтиcь лишe пpи нaявнocтi “aктивнoгo гiпepпocилaння” нa цeй caйт, a тaкoж нa caм мaтepiaл!